Kritéria hodnocení

Naši porotci se při svém hodnocení zaměří hlavně na pět základních oblastí.

1) Splnění zadání

Věříme, že máte spoustu zajímavých nápadů a znalostí. Naši porotci vám ale nevidí do hlavy, a proto je potřeba vybrat jednu konkrétní vizi. Tu nám představte.

Nečekáme vize, které by byly vhodnou předlohou katastrofického scénáře apokalyptického světa hodného hollywoodského filmu. Naopak! Představte nám pozitivní vizi. Vizi, která představí možnosti, jakých bychom mohli do roku 2050 dosáhnout!

Důležitou součástí vaší je popis kroků, které by měly vést k její realizaci. Co je potřeba podniknout k tomu, aby se vize opravdu uskutečnila? Do čeho se má investovat? Vývoj jaké technologie musí postoupit, aby se vaše vize stala skutečností? Buďte odvážní!

2) Reálnost realizace záměru

Vaší fantazii se meze nekladou, vyššího hodnocení ale dosáhnou vize, jejichž realizace je za současného stavu byť odvážnou, ale možnou. Podpořte Vaši vizi argumenty, které porotce přesvědčí o tom, že to tak, jak si myslíte vy, opravdu může dopadnou.

3) Originalita

Neopakujte myšlenky, které jste už milionkrát slyšeli v televizi či četli na internetu. Ukažte, řekněte či napište nám, co si myslíte vy! Názory odborníků si můžeme přečíst sami, nás zajímá váš názor a vaše představa. Nebojte se a stůjte si za tou svou vizí.

4) Využití nejnovějších poznatků

Vize budoucnosti vychází ze současnosti. Ukažte porotcům, že sledujete aktuální trendy! Vaše vize není popis aktuálního stavu. Naopak! Je to něco nového, co může nastat!

5) Kvalita zpracování

Ať už nám pošlete video, text, prezentaci či cokoliv jiného, dbejte na zpracování vaší vize. Je to váš výtvor váš jedinečný nápad, který si zaslouží slušný „kabát“. Naši porotci ocení texty bez gramatických chyb v „učesané formě“ či povedená „vychytaná“ videa.

Close Menu